Bloczki ortopedyczne

Poliuretany dla ortopedii

Bloczki z poliuretanu od wielu lat są wykorzystywane w ortopedii na całym świecie w systemach nowoczesnej produkcji protez i gorsetów ortopedycznych.

Dzięki zastosowaniu cyfrowych technologii skanowania i obróbki obrazu i wykorzystaniu nowoczesnych maszyn pacjent otrzymuje idealnie dopasowany sprzęt medyczny, jego wykonanie nie wiąże się z wzięciem wycisku i zrobieniem gipsowego odlewu. Zwiększa to znacznie komfort pacjenta.

Gorset, proteza lub orteza wykonywane są szybciej i bardziej dokładnie w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Bloczki poliuretanowe są wykorzystywane do tworzenia modeli postaci pacjenta lub części ciała, która wymaga indywidualnego sprzętu medycznego.

Po wprowadzeniu do specjalnego oprogramowania skanu postaci oraz obrazów rtg kończyny lub korpusu, lekarz projektuje gorset dostosowany do potrzeb pacjenta. Odpowiednio modeluje osie bioder, talii, żeber aby jak najbardziej wspomóc proces leczenia skoliozy.

Na podstawie takiego obrazu odpowiednia wykrawarka wycina z bloczka model pacjenta i na takim modelu produkowany jest rzeczywisty model gorsetu.

W zależności od wykorzystywanej w tym procesie maszyny do wykrawania i rodzaju zaopatrzenia medycznego jakie ma być wyprodukowane stosowane są różne formy i gęstości bloczków z poliuretanu.

Nasze bloczki produkujemy z wysokiej jakości surowców i w żądanych gęstościach.

Każda maszyna ma swój sposób mocowania bloczka przed procesem wycinania dlatego dbając o komfort naszych klientów produkujemy bloczki z indywidualnym dla klienta wzorem mocowania.

 

Obecnie produkujemy bloczki eliptyczne w dwóch rozmiarach, stożkowe oraz wiele rozmiarów bloczków prostopadłościennych.

Nasze bloczki występują w szeregu gęstości od 50 kg/m3 aż po 200 kg/m3.